L.A.S

Hodiny L.A.S vznikly na přání zákaznice, které není cizí industriální styl ani styl Art Deco.

Použil jsem na ně pozlacené ozubené kolo zakoupené na venkovní burze v Buštěhradě. Padlo mi do oka hned když jsem šel kolem. Prohlížel jsem si ho, ale nevzal. Pak jsem chodil kolem dalších prodejců a pořád přemýšlel čárka jestli se mám pro zlaté kolo vrátit. Prodávající chtěl za něj stovku. Nejde o to jestli je to hodně nebo málo. Jde o to se rozhodnout tu věc koupit. Může se hodit, ale nemusí.

Mít po ruce víc takových předmětů je výhodné, ale hrozí to hromaděním, které může vyústit v neochotu tyto věci použít, protože je máte jen jednou.

Nejvíc se mi osvědčil postup "koupit a co nejdřív použít". Nemít objekt doma tak dlouho abych se na něm stal závislý a neměl pocit, že se bojím jej dát z ruky.

Funguje to dobře. Ale znáte to... Ne vždycky :)

Tyto hodiny patří do kategorie NOP - nesnadno opakovatelné předměty. Níže uvedené fotografiee tedy slouží spíš pro inspiraci na hodiny těm, kteří podobný styl mají rádi nebo znají někoho kdo jej ocení.

Ozubené kolo je pochopitelně z ryzího zlata a červený kámen je pravý granát :)

Ani ten nejvyšší sériově vyráběný strojek není občas sto zajistit dostatečnou výšku ručiček nad ciferníkem a potom to dopadne jako na spodním obrázku.

Piercingové kuličky - to je tajemství označení čísel 1,2,4,5,7,8,10 a 11 na ciferníku.

Pokud máte rádi "ozubený styl", zkuste pokračovat na BIKE WHEELS nebo DUBIKE.

>>> zpět do fotogalerie >>>