Je to originální a většinou zábavná interpretace nástěnného nebo stolního času vyrobená podle původních návrhů autora či vznikající na základě tvůrčí spolupráce mezi zákazníkem a výrobcem.

Ano, můžeme tomu říkat i nástěnné (případně stolní) hodiny.

Ve fotogalerii najdete stovky modelů časomír vyprodukovaných za posledních cca 15 let Janem Čejkou alias panem Šestkou.

Pod značkou SESTKA bylo vyrobeno již více než 700 kusů hodin. K nemalé spokojenosti autora i zákazníků.

Příjemné plynutí času při prohlížení a hlavně žádný spěch...;)

s úctou

pan Šestka

tudy zpět do fotogalerie

* máte-li zájem si přečíst další informace, pokračujte prosím níže...

Přibližně v druhé polovině 90.let minulého století jsem začal experimentovat s výrobou nástěnných hodin. Důvod byl jednoduchý. Chtěl jsem mít hodiny, které se mi budou líbit. Jednoduché, barevné, vtipné... A takové hodiny jsem tehdy v obchodech prostě nenašel.

Během prvních několika let jsem vyrobil pouze pár kusů. Intenzivnější výroba byla zapříčiněna až teprve nápadem obohatit prodejní sortiment hudební skupiny Už jsme doma, jíž jsem byl tehdy členem. Jednoduché hodiny ve tvaru domečku (loga skupiny) se staly vedle cédéček a triček oblíbeným artiklem a téměř vždy byly rychle rozebrány.

Po této minisériové výrobě jsem opět dostal chuť více experimentovat. Výsledkem byly další a další hodiny, které mne opravdu bavily a co bylo důležité, bavily i ty, kterým jsem svoje výrobky ukázal. Postupně se zrodila myšlenka vyrábět a prodávat různé typy hodin, převážně takových, které neberou svůj vzhled až tak vážně, jsou barevně i konstrukčně výrazné a přitom stále zůstavají funkčí - tedy ukazují čas.

Vytvořil jsem menší kolekci a začal ji nabízet v obchodech u hodinářů. Ohlas byl poměrně příznivý, nicméně bylo jasné, že vše je nutné ještě dotáhnout.

Zvolil jsem název SESTKA (trochu podobné mému příjmení "čejka"), vytvořil logo a první webové stránky.

Následujících několik let se neslo v rámci neustálého vymýšlení dalších a dalších hodin, zatím ještě na bázi poloprofesionální výroby vedle mého tehdejšího stálého zaměstnání.

Přišla první výstava (v roce 2004 v kině Aero na Žižkově), víc než polovinu exponátů jsem prodal, jedny hodiny byly odcizeny. Tou dobou jsem už zkoušel vyrábět hodiny na plný úvazek.

Vedle vlastních designů se začala rozvíjet i spolupráce se zákazníky. Ti přišli s tématem nebo představou jak mají hodiny vypadat. Já jsem připravoval návrhy a konzultoval je. Díky této kooperaci vznikla spousta hodin, které bych pravděpodobně nikdy neudělal... Hodiny "na zakázku" pak tvořily většinovou část produkce posledních let.

V současné době jsem ovšem výrobu hodin na zakázku (dočasně) ukončil, přestože spolupráce se zákazníkem je velice přínosná a v konečné fázi (pokud je zákazník spokojen) i velmi uspokojující a radostná.

Rád bych se ale opět plně věnoval vlastním návrhům a hlavně produkci "gramofonových" hodin EGGGRAM, které se ukázaly dlouhodobě nejoblíbenější a jejich provedení je dotažené do špičkové kvality.

Máte-li zájem o informace o hodinách EGGGRAM, pokračujte prosím do nabídky ZDE

Máte-li zájem o originální hodiny, které jsou momentálně vyrobeny a určeny k prodeji, pokračujte prosím do nabídky ZDE

Chcete-li jakékoli další informace o hodinách SESTKA, nebo i informace týkající se provozu, vzhledu a možností nástěnných hodin, neváhejte mne prosím kontaktovat. Velice rád se s Vámi o své zkušenosti podělím. (e-mail)

tudy zpět do fotogalerie