CIRCULAR SAW

A teď něco pro příznivce syrového industriálu. Prim hrají kovy, které již hrdě plnily svou úlohu na těžkých stavebních nebo jiných průmyslových zakázkách. Zasloužený odpočinek si nyní užívají jako nosné a pohledové části hodin SESTKA.

Základem je většinou použitý řezný kotouč, zbytek je doplněn například díly z rozebraných elektro-přístrojů. A pak pochopitelně hodinový strojek a ručičky.
Detail uchycení ručiček se spirálovitou vteřinovkou. Kulatý kovový segment pod ručkami je z videopřehrávače. (dole)

Hodiny CIRCULAR SAW, v tomoto případě opatřeny i kyvadlem - chladičem z počítače.

Ručičky hodin tak jak jste je ještě určitě neviděli.
Tímto Vás i prosím, máte-li takový použitý pilový kotouč doma, nedávejte jej do sběru. A nechcete-li si ho nechat pro sebe jako upomínku na spoustu úspěšně přeříznutých předmětů, věnujte mi ho. A budete-li z něj chtít zhotovit hodiny, sleva je samozřejmostí.

Velikost hodin záleží na velikosti kotouče. Na hodiny i jejich konstrukci je poskytována záruka 5 let.


Níže uvedené fotografie a popisy se zabývají konstrukcí hodin.


U hodin s těžkým a netradičním kyvadlem jsem řešil problém prostoru kývání - tak aby bylo zajištěno, že se kyvadlo nebude zastavovat třením o zeď. Vytvořil jsem tedy na zadní straně konstrukci, která celé hodiny od zdi "odsadí" a tím vznikne více místa pro kyvadlo.

Zároveň tato konstrukce poskytne otvory pro uchycení hodin do přepravního boxu. V těchto otvorech jsou vyřezány závity. Do nich se skrz dno přepravního boxu zašroubují šrouby držící hodiny pevně během přemísťování.

Samotné zavěšení na zeď už je navíc nezávislé na strojku a tím mu celkově ulehčí.


Hodiny na fotografii výše byly zaslány až za oceán. Poštou. Bylo jasné, že se s krabicí nikdo mazlit nebude. To ostatně nikdo nedělá ani u drahých zásilkových služeb. Obzvláště u těchto hodin bylo potřeba je pevně v krabici zafixovat. Jakýkoli samovolný pohyb v krabici by mohl být pro ručičky nebo pro kyvadlo osudný.

Jak vidíte, je krabice vyztužena dřevěnými profily a nejen lepena ale i hustě šroubována. Kyvadlo má pak vlastní uchycení, navíc ještě polstrované pěnovou hmotou.

Ciferník je připevněn dvěma šrouby vzadu a jedním shora.

Celé hodiny tak drží v boxu pomocí 5 šroubů ( 2 kyvadlo a 3 hodiny ). Vyndání hodin z krabice je otázka max. 3 minut.

Dlužno dodat, že vše splnilo svůj účel a hodiny došly v pořádku k zákazníkovi :)

>>> zpět do fotogalerie >>>