KOSTCLOCK
Jak to všechno bylo doopravdy?

Ernő Rubik vymyslel Rubikovu kostku. To se samozřejmě ví (teď určitě čekáte, že přijde nějaké "ale" a ono přijde), ale méně už se ví následující.
Vymyslet takovou kostku je pro machra formátu Erna brnkačka. On samozřejmě mířil výš. Přemýšlel jak z takové brnkačky udělat hodiny. A tady už to trochu haprovalo, lámal si s tím hlavu pěkně dlouho, oslovil i pár známých, kteří mu samozřejmě chtěli jeho vynález ukrást a vydělat na něm těžký prachy, což se jim málem podařilo, ale Rubik není žádný béčko a tak si to všechno hravě ošéfoval, i když to trochu odbočujeme.
Mezitím co na kostce jen tak mimochodem vydělal pár miliónů nebo miliard dolarů, pořád přemýšlel nad těma hodinama z té jeho kostky. To ho zajímalo mnohem víc, než nějaký pitomý peníze, který zajímaj lidi co nikdy nic nevymyslej, akorát pořád šmejděj kde co komu šlohnout a pak na tom zbohatnout. Ovšem to jsme znovu (myslím, že již podruhé, odbočili).
Když ani po několika letech lámání si hlavy nevymyslel jak to s tou přeměnou kostky na hodiny udělat, oslovil v zoufalství člověka z nejpovolanějších - nezávislého interpreta času ve všech jeho podobách - tedy pana Šestku z Prahy. Pan Šestka nejen, že se mu nesnažil ukrást žádný z jeho dalších vynálezů, ale ještě mu obratem poslal fotografie hodin zhotovených z jeho geniálního hlavolamu, které právě dokončil.
Pan Rubik dlouho prohlížel fotografie a pak uznale pokýval hlavou.
Nicméně sebevědomě prohlásil: "Tak tohle jsem si, milý pane Šestko, klidně mohl udělat sám.

A co na to pan Šestka ? Ten už se mezitím zabýval tím, jak udělat hodiny z pštrosího vejce a na názory jednoho z největších současných géniů pochopitelně neměl čas !

p.s. Pavel Bobek o tom všem zpívá pěknou písničku. Jmenuje se: "Ó Rubi, nechtěj mi kostku brát!""

A jak je to vlastně zařízeno, že kostka z hodin nespadne ??? To ví jenom pan Šestka, Ernő a majitelka hodin. Proč by si to však nechávali pro sebe ? Řešení najdete na fotografii níže..

Že se vám to všechno nějak nezdá ... ? To je jasné, vždyť přece nespíte !

>>> zpět do fotogalerie >>>