Lotus

Lotus

Lotos (v angličtině Lotus ) je tropická vodní rostlina podobající se leknínům. Listy lotosu jsou inspirovány i tyto hodiny. Podle šablon jsou jednotlivé listy vyřezány z barevných papírů, lepeny na sebe a podle další šablony pak připevněny kolem ciferníku hodin. Ručičky hodin jsou buď rovněž ve tvaru listů, vyrobeny ručně z čirého plexiskla, nebo z leštěných hliníkových trubiček. Vzhled ručiček i barevné řešení hodin, stejně tak jako jejich velikost je ovšem možné změnit dle přání.

1. Lotus double colour

Verze Lotusu s dvoubarevnými listy. Vrchní část listu je menší než spodní, nalepeny na sebe tvoří tedy plastický okraj. I ciferník hodin působí díky konstrukci prostorovým dojmem. Hodiny jsou opatřeny ručičkami z čirého plexiskla. Ty lze ovšem dle přání libovolně změnit co se materiálu i tvaru týká.

Velikost hodin cca 30 cm v průměru

 

2. Lotus Sharp

Tvarově bohatší verze Lotusu. Je použito několik druhů listů. Ciferník je opět dvouúrovňový, ručičky hranaté, z čirého plexiskla. Velikost cca 30 cm v průměru.

Hodiny si můžete objednat ZDE.

2. Lotus single

Jednoduchá verze Lotusu s jednobarevnými listy, plochým ciferníkem a kovovými ručkami.

Barevné provedení hodin, velikost ( od 20 do 35 cm v průměru ) a typ ručiček lze na přání změnit, stejně jako jednotlivé dílky ciferníku.

Hodiny si můžete objednat ZDE

Přepravní box je součástí ceny hodin.

 

Hodiny Lotus v přepravním boxu

Hodiny je možné umístit na pevnou desku a zakrýt sklem. To je uchyceno nad hodinami na 4 sloupcích. Na horní hraně podkladové desky je uchyceno vodorovně ještě jedno kratší sklo tak aby se shora na hodiny neprášilo ( viz obrázek níže ).

Barevné pozadí hodin lze livobolně měnit.

umístění horního protiprašného skla

 

Přesto, že části hodin LOTUS jsou vyrobeny z papíru ( jedná se většinou o papíry vyšších gramáží ),jsou tyto hodiny pohledově i tvarově stálé. Nelze je pochopitelně vystavovat vysoké vlhkosti nebo jiným extrémním podmínkám. Z vlastní zkušenosti ovšem mohu tvrdit, že i umístění do problematičtějsích částí interiéru, jako například kuchyně či koupelna, nemá na vzhled hodin negativní vliv a to ani po několika letech. Jako údržba postačí prosté oprášení čistým suchým štětcem. Hodiny kdykoli vyčistím zdarma, stejně tak provedu jakékoli opravy či výměnu strojku.

Další informace, případně postup jak si hodiny vyrobit, Vám rád poskytnu.

info@sestka.com

+420 602 757 485

zpět do fotogalerie