POLYDOR

Proč hrál Jimi Hendrix na kytaru obráceně? Proč jsou některé písničky šlágr, třebaže je autor složil omylem, z legrace, z nouze, pod parou nebo v jiném opojení? Proč je něco umění a něco kýč?

Hodiny SESTKA "POLYDOR" dávají jasnou odpověď na všechny hudební otázky. Trsátko na velké ručičce symbolizuje tělesný kontakt hráče se strunou - zdrojem vibrace/zvuku. Busta hlavy kytary naznačuje, že mezi hudebníkem a písní (či její nahrávkou) jest nutné hledat prostředníka - v tomto případě hudební nástroj. Samotná gramofonová deska se záznamem hudby je výsledkem této symbiózy člověka a věci. Živé a neživé hmoty.

No a čas, čas to všechno spojuje ve věčném universu...

Že jsou to všechno jenom plané řeči? Tak proč se pořád bereme tak vážně?!Na hodinách je použito skutečné trsátko, opravdová gramodeska, pravé struny, funkční nultý pražec (to je ta věc kde jsou struny zařízlé jak trenky a lámou se směrem k ladícím kolíkům) a replika konce krku kytary zhotovená podle skutečných obrysů Jolany ( značka kytar české výroby ).
Hodiny POLYDOR - zátiší s 5-strunnnnnou baskytarou. (nahoře)

Detail ručiště (skutečný hodinářský termín) uvnitř struniště (rýmovaný vymyšlený termín). Pak je taky ještě lučiště, ale to sem nepatří.(dole)

Hodiny Polydor 1. První vyrobené SESTKA "Polydorky". Malá ručka jako čtvrťová pomlka.(dole)

Pokus o záznam zvuku času v rámci výstupní kontroly již vyrobených hodin určených k expedici. Znělo to asi takhle ...
Velikost hodin je zřejmá dle LP desky. Na hodiny i jejich konstrukci je poskytována záruka 5 let.

>>> zpět do fotogalerie >>>